EXB148SM
Mfr.Part #
EXB148SM
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Package / Case
SMA
Datasheet
Download
Description
ANT TUF DUCK 148-155MH SMA MALE
Frequency (Center/Band) :
151.5MHz
Series :
EXB
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
6 Weeks
RF/Microwave Device Type :
MOBILE STATION ANTENNA
Frequency Range :
148MHz~155MHz
Package / Case :
SMA
Number of Bands :
1
Termination :
SM
Reach Compliance Code :
Unknown
Frequency Group :
VHF f < 300MHz
Datasheets
EXB148SM
1 Bands Whip, Straight VHF f < 300MHz Connector Mount SM 151.5MHz