EXB148SF
Mfr.Part #
EXB148SF
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Package / Case
SMA
Datasheet
Download
Description
ANT TUF DUCK 148-155MHZ SMA FEM
Termination :
SF
RF/Microwave Device Type :
MOBILE STATION ANTENNA
Frequency Group :
VHF f < 300MHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Whip, Straight
Factory Lead Time :
8 Weeks
Frequency (Center/Band) :
151.5MHz
Package / Case :
SMA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Reach Compliance Code :
Unknown
Frequency Range :
148MHz~155MHz
Number of Bands :
1
Datasheets
EXB148SF
1 Bands Whip, Straight VHF f < 300MHz Connector Mount SF 151.5MHz