EXB148PL
Mfr.Part #
EXB148PL
Description
ANT TUF DUCK 148-155MHZ UHF MALE
RF Antennas
Package :
Bulk
Series :
EXB
Gain :
Ingress Protection :
Base Product Number :
EXB148
Number of Bands :
1
Product Status :
Active
Brand :
TE Connectivity / Laird External Antennas
Frequency Range :
148MHz ~ 155MHz
Applications :
Return Loss :
Product Type :
ISM Antennas - ISM, MICS, UHF, VHF, UWB
Frequency Group :
VHF (f < 300MHz)
TE Connectivity
Frequency (Center/Band) :
151.5MHz
Mounting Type :
Connector Mount
VSWR :
Termination :
PL
Subcategory :
Antennas
Features :
Product Category :
Antennas
Height (Max) :
Datasheets
EXB148PL
1 Bands Whip, Straight VHF (f < 300MHz) Connector Mount PL 151.5MHz - - -