EXB148MX
Mfr.Part #
EXB148MX
Description
ANT TUF DUCK 148-155MHZ 1/4W MX
RF Antennas
Gain :
Frequency Group :
VHF (f < 300MHz)
Frequency Range :
148MHz ~ 155MHz
Ingress Protection :
Frequency (Center/Band) :
151.5MHz
Package :
Bulk
Whip, Straight
Applications :
VSWR :
Features :
Termination :
MX
Base Product Number :
EXB148
Height (Max) :
Return Loss :
Number of Bands :
1
Product Status :
Obsolete
Datasheets
EXB148MX
1 Bands Whip, Straight VHF (f < 300MHz) Connector Mount MX 151.5MHz - - -