EXB148KR
Mfr.Part #
EXB148KR
Description
ANT TUF DUCK 148-155MHZ KR
RF Antennas
Applications :
Base Product Number :
EXB148
EXB
Ingress Protection :
Frequency Group :
VHF (f < 300MHz)
Return Loss :
Features :
Brand :
TE Connectivity / Laird External Antennas
Product Category :
Antennas
Mounting Type :
Connector Mount
Product Status :
Active
Frequency Range :
148MHz ~ 155MHz
Package :
Bulk
Subcategory :
Antennas
Number of Bands :
1 Band
Frequency (Center/Band) :
151.5MHz
TE Connectivity
Height (Max) :
Gain :
VSWR :
Termination :
KR
Product Type :
ISM Antennas - ISM, MICS, UHF, VHF, UWB
Datasheets
EXB148KR
1 Band Bands Whip, Straight VHF (f < 300MHz) Connector Mount KR 151.5MHz - - -