EXB148BN
Mfr.Part #
EXB148BN
Description
ANT TUF DUCK 148-155MHZ BNC MALE
RF Antennas
Factory Lead Time :
6 Weeks
Frequency (Center/Band) :
151.5MHz
Frequency Range :
148MHz~155MHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Reach Compliance Code :
Unknown
Termination :
BN
Frequency Group :
VHF f < 300MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RF/Microwave Device Type :
MOBILE STATION ANTENNA
Number of Bands :
1
Datasheets
EXB148BN
1 Bands Whip, Straight VHF f < 300MHz Connector Mount BN 151.5MHz