EXB144TN
Mfr.Part #
EXB144TN
Description
RF ANT 146MHZ WHIP TILT TN CONN
RF Antennas
Package :
Bulk
Frequency Range :
144MHz ~ 148MHz
Gain :
Series :
Frequency (Center/Band) :
146MHz
Brand :
TE Connectivity / Laird External Antennas
Mounting Type :
Connector Mount
Product Status :
Active
Features :
Ingress Protection :
Frequency Group :
VHF (f < 300MHz)
Termination :
TN
Height (Max) :
6.900 (175.26mm)
VSWR :
TE Connectivity
Product Category :
Antennas
Applications :
GENERAL PURPOSE
Product Type :
ISM Antennas - ISM, MICS, UHF, VHF, UWB
Return Loss :
RF Family/Standard :
Subcategory :
Antennas
Number of Bands :
1 Band
Base Product Number :
EXB144
Antenna Type :
Whip, Tilt
Datasheets
EXB144TN
1 Band Bands Whip, Tilt VHF (f < 300MHz) Connector Mount TN 146MHz - 6.900 (175.26mm) General Purpose