EXB144MX
Mfr.Part #
EXB144MX
Description
RF ANT 146MHZ WHIP STR MX CONN
Frequency Group :
VHF f < 300MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency (Center/Band) :
146MHz
Packaging :
Bulk
Termination :
MX
Mount :
Chassis Mount
VSWR :
1.5
Height :
175.006mm
Mounting Type :
Connector Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
Reach Compliance Code :
Unknown
Published :
Frequency :
148MHz
Frequency Range :
144MHz~148MHz
Antenna Type :
Whip, Straight
RF/Microwave Device Type :
MOBILE STATION ANTENNA
Number of Bands :
1
Factory Lead Time :
6 Weeks
Gain :
0dBi
Datasheets
EXB144MX
1 Bands Whip, Straight VHF f < 300MHz Connector Mount MX 146MHz 0dBi Bulk