EXB144KR
Mfr.Part #
EXB144KR
Description
RF ANT 146MHZ WHIP STR KR CONN
Whip, Straight
Frequency :
148MHz
Termination :
KR
Number of Bands :
1
Gain :
0dBi
Packaging :
Bulk
Height :
175.006mm
VSWR :
1.5
Frequency (Center/Band) :
146MHz
Frequency Group :
VHF f < 300MHz
RF/Microwave Device Type :
MOBILE STATION ANTENNA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Reach Compliance Code :
Unknown
Factory Lead Time :
6 Weeks
Mount :
Chassis Mount
Frequency Range :
144MHz~148MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Datasheets
EXB144KR
1 Bands Whip, Straight VHF f < 300MHz Connector Mount KR 146MHz 0dBi Bulk