EXB144BN
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
EXB144BN
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Description
RF ANT 146MHZ WHIP STR BNC MALE
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Termination :
BNC Male
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Bulk
Frequency :
148MHz
Mount :
Chassis Mount
Antenna Type :
Whip, Straight
Reach Compliance Code :
Unknown
Height :
175.006mm
Gain :
0dBi
Frequency Group :
VHF f < 300MHz
Number of Bands :
1
RF/Microwave Device Type :
MOBILE STATION ANTENNA
Published :
Frequency Range :
144MHz~148MHz
VSWR :
1.5
Series :
EXB
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency (Center/Band) :
146MHz
Mounting Type :
Connector Mount
Factory Lead Time :
6 Weeks
Datasheets
EXB144BN
1 Bands Whip, Straight VHF f < 300MHz Connector Mount BNC Male 146MHz 0dBi Bulk