EXB136TNX
Mfr.Part #
EXB136TNX
Description
RF ANT 140MHZ WHIP STR TNX CONN
RF Antennas
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
1.5
Mount :
Chassis Mount
RF/Microwave Device Type :
MOBILE STATION ANTENNA
Number of Bands :
1
Published :
Frequency Range :
136MHz~144MHz
Frequency (Center/Band) :
140MHz
Gain :
0dBi
Frequency :
144MHz
Frequency Group :
VHF f < 300MHz
Reach Compliance Code :
Unknown
Factory Lead Time :
6 Weeks
Height (Max) :
7.300 185.42mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
TNX
Datasheets
EXB136TNX
1 Bands Whip, Straight VHF f < 300MHz Connector Mount TNX 140MHz 0dBi Bulk 7.300 185.42mm