EXB136TN
Mfr.Part #
EXB136TN
Description
RF ANT 140MHZ WHIP STR TNC MALE
Frequency Range :
136MHz ~ 144MHz
TE Connectivity
Termination :
TNC Male
Features :
EXB
Return Loss :
Subcategory :
Antennas
Product Category :
Antennas
Applications :
Number of Bands :
1 Band
Ingress Protection :
Height (Max) :
7.300 (185.42mm)
Frequency (Center/Band) :
140MHz
Product Type :
ISM Antennas - ISM, MICS, UHF, VHF, UWB
Brand :
TE Connectivity / Laird External Antennas
RF Family/Standard :
Frequency Group :
VHF (f < 300MHz)
Base Product Number :
EXB136
Mounting Type :
Connector Mount
Product Status :
Active
Package :
Bulk
Datasheets
EXB136TN
1 Band Bands Whip, Straight VHF (f < 300MHz) Connector Mount TNC Male 140MHz 0dBi 7.300 (185.42mm) -