EXB136SM
Mfr.Part #
EXB136SM
Description
RF ANT 140MHZ WHIP STR SMA MALE
Termination :
SMA Male
RF Family/Standard :
Mounting Type :
Connector Mount
Applications :
Frequency Group :
VHF (f < 300MHz)
Frequency Range :
136MHz ~ 144MHz
Antenna Type :
Whip, Straight
Product Status :
Obsolete
0dBi
Features :
Frequency (Center/Band) :
140MHz
Package :
Bulk
Ingress Protection :
Return Loss :
Base Product Number :
EXB136
Height (Max) :
7.300 (185.42mm)
Datasheets
EXB136SM
1 Bands Whip, Straight VHF (f < 300MHz) Connector Mount SMA Male 140MHz 0dBi 7.300 (185.42mm) -