EXB136SFU
Mfr.Part #
EXB136SFU
Description
RF ANT 140MHZ WHIP STR SFU CONN
Termination :
SFU
Base Product Number :
EXB136
RF Family/Standard :
Gain :
0dBi
Return Loss :
Frequency (Center/Band) :
140MHz
Frequency Group :
VHF (f < 300MHz)
Ingress Protection :
Product Status :
Obsolete
Package :
Bulk
Features :
Height (Max) :
7.300 (185.42mm)
Frequency Range :
136MHz ~ 144MHz
Connector Mount
Applications :
Datasheets
EXB136SFU
1 Bands Whip, Straight VHF (f < 300MHz) Connector Mount SFU 140MHz 0dBi 7.300 (185.42mm) -