EXB136SF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
EXB136SF
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Description
RF ANT 140MHZ WHIP STR SF CONN
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Termination :
SF
Frequency Range :
136MHz~144MHz
Frequency :
144MHz
RF/Microwave Device Type :
MOBILE STATION ANTENNA
Number of Bands :
1
Series :
EXB
Reach Compliance Code :
Unknown
Gain :
0dBi
Published :
Frequency Group :
VHF f < 300MHz
Frequency (Center/Band) :
140MHz
Height (Max) :
7.300 185.42mm
VSWR :
1.5
Mounting Type :
Connector Mount
Factory Lead Time :
6 Weeks
Packaging :
Bulk
Antenna Type :
Whip, Straight
RoHS Status :
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Chassis Mount
Datasheets
EXB136SF
1 Bands Whip, Straight VHF f < 300MHz Connector Mount SF 140MHz 0dBi Bulk 7.300 185.42mm