EX20F-280S
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
EX20F-280S
Manufacturer
Hirose
Description
CONN RCPT 280POS SMD
Stock
26
In Stock :
26
Manufacturer :
Hirose
Product Category :
Arrays, Edge Type, Mezzanine (Board to Board)
Mounting Type :
Through Hole
RoHS Status :
RoHS Compliant
Contact Gender :
FEMALE
Published :
2012
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Tray
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
Ex
Feature :
Shielded
Height Above Board :
0.827 21.00mm
Number of Rows :
2
Factory Lead Time :
10 Weeks
Number of Positions :
280
Pitch :
0.031 0.80mm
Connector Type :
Receptacle, Outer Shroud Contacts
Datasheets
EX20F-280S
Hirose EX20F-280S
Receptacle, Outer Shroud Contacts Tray 2 Rows 0.031 0.80mm Through Hole 280 Positions EX