EUCO-100035FA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
EUCO-100035FA
Manufacturer
Delta Electronics
Description
LED DRIVER
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Topology :
AC DC Converter
Package :
Bulk
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP
Voltage - Input (Max) :
240VAC
Weight :
Termination Style :
Wire Leads
Type :
Constant Current
Number of Outputs :
1
Voltage - Output :
143 ~ 286V
Voltage - Isolation :
4 kV
Product Status :
Obsolete
Dimming :
Power (Watts) :
100 W
Current - Output (Max) :
350mA
Approval Agency :
CCC, CE
Series :
EUCO
Voltage - Input (Min) :
194VAC
Operating Temperature :
-40°C ~ 55°C
Size / Dimension :
9.84 L x 2.36 W x 1.34 H (249.9mm x 59.9mm x 34.0mm)
Efficiency :
90%