EUCI-050105FA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
EUCI-050105FA
Manufacturer
Delta Electronics
Description
LED DRIVER
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Voltage - Input (Max) :
264VAC
Standard Number :
Mounting Type :
Chassis Mount
Ratings :
IP20
Package :
Bulk
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Type :
Constant Current
Power (Watts) :
50 W
Weight :
Voltage - Input (Min) :
198VAC
Size / Dimension :
4.53 L x 1.77 W x 1.14 H (115.0mm x 45.0mm x 29.0mm)
Topology :
AC DC Converter
Series :
EUCI Panda 50W
Termination Style :
Terminal Block
Operating Temperature :
-25°C ~ 50°C
Current - Output (Max) :
1.05A
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP
Dimming :
Product Status :
Obsolete
Approval Agency :
CE, ENEC
Efficiency :
90%
Voltage - Output :
24 ~ 48V