ESD5V3U1U-02LRH E6327
Mfr.Part #
ESD5V3U1U-02LRH E6327
Manufacturer
Infineon Technologies
Package / Case
SOD-882
Description
TVS DIODE 5.3VWM 28VC TSLP-2-7
Manufacturer :
Infineon Technologies
Product Category :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Published :
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Breakdown (Min) :
6V
JESD-30 Code :
R-PBCC-N2
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
3A 8/20μs
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
5.3V Max
Capacitance @ Frequency :
0.4pF @ 1MHz
Power Line Protection :
No
Type :
Zener
Number of Elements :
1
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
28V Typ
Reach Compliance Code :
Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C TJ
ECCN Code :
EAR99
Surface Mount :
yes
Terminal Position :
BOTTOM
Configuration :
Single
Base Part Number :
ESD5V3
Rep Pk Reverse Voltage-Max :
5.3V