ESD3V3U1U-02LS E6327
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ESD3V3U1U-02LS E6327
Manufacturer
Infineon Technologies
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 3.3VWM 28VC TSSLP-2-1
Manufacturer :
Infineon Technologies
Product Category :
Power Line Protection :
No
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Voltage - Breakdown (Min) :
5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
28V Typ
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance @ Frequency :
0.4pF @ 1GHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C TJ
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
3A 8/20μs
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Supplier Device Package :
PG-TSSLP-2
Type :
Zener
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
3.3V Max