ERA-8ARB103V
Mfr.Part #
ERA-8ARB103V
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/4W 1206
WRAPAROUND
REACH SVHC :
No SVHC
Resistance :
10kOhm
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Metric) :
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Published :
Feature :
Automotive AEC-Q200
Voltage - Rated DC :
150V
Series :
ERA-8A
Termination :
Solder
Mount :
Surface Mount
Additional Feature :
STANDARD: IEC60115-8
Height :
711.2μm
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Max Power Dissipation :
250mW
Factory Lead Time :
12 Weeks
Voltage - Rated :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Depth :
1.6mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm