EPSA120150UE-P5P-EJ
Mfr.Part #
EPSA120150UE-P5P-EJ
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 18W
Size / Dimension :
2.95Lx1.38W x 2.17 H 75.0mmx35.0mmx55.0mm
Cord Length :
59 1.50m
Input Connector :
CEE 7/16
Max Output Current :
1.5A
Connector Type :
PLUG
Voltage - Output :
12V
Series :
EPSA EURO BLADE (18W)
Min Operating Temperature :
0°C
Max Power Dissipation :
18W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Polarity :
Positive
Voltage - Input :
90V~264VAC
Operating Temperature :
0°C~40°C
Power (Watts) :
18W
Current - Output (Max) :
1.5A
Length :
74.93mm
Height :
55.118mm
Applications :
ITE (Commercial)
Width :
35.052mm
Max Operating Temperature :
40°C
Region Utilized :
Europe
Approval Agency :
CE, TUVgs
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm