EPSA120150UB-P5P-EJ
Mfr.Part #
EPSA120150UB-P5P-EJ
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 18W
Product Category :
Length :
74.93mm
Size / Dimension :
2.95Lx2.17W x 2.17 H 75.0mmx50.0mmx55.0mm
Max Output Current :
1.5A
Region Utilized :
United Kingdom
Operating Temperature :
0°C~40°C
Voltage - Input :
90V~264VAC
Voltage - Output :
12V
Max Power Dissipation :
18W
Connector Type :
PLUG
Cord Length :
59 1.50m
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
18W
Approval Agency :
CE, TUVgs
Width :
35.052mm
Max Operating Temperature :
40°C
Series :
EPSA UK BLADE (18W)
Positive Center
Min Operating Temperature :
0°C
Height :
55.118mm
Current - Output (Max) :
1.5A