EPSA120100U-ST-EJ
Mfr.Part #
EPSA120100U-ST-EJ
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W
Region Utilized :
North America
Max Power Dissipation :
12W
Connector Type :
Wire Leads
Voltage - Input :
90V~264VAC
Cord Length :
72 1.83m
No Load Power Consumption :
300mW Max
Published :
Voltage - Output :
12V
Mount :
Wall
Series :
EPSA (12W)
Power (Watts) :
12W
Output Connector :
Stripped, Tinned Wire Leads
Approval Agency :
cULus
Height :
35.052mm
Size / Dimension :
2.95Lx1.38W x 1.85 H 75.0mmx35.0mmx47.0mm
Max Output Current :
1A
Input Connector :
NEMA 1-15P
Operating Temperature :
0°C~40°C