EPSA120050UE-P5P-EJ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
EPSA120050UE-P5P-EJ
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Output Power :
6W
Published :
Polarization :
Positive Center
Efficiency :
Level V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Cord Length :
60.2 1.53m
Current - Output 1 :
500mA
Applications :
ITE (Commercial)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Input Connector :
CEE 7/16
Series :
EPSA EURO BLADE (6W)
Approval Agency :
CE, TUVgs
Polarity :
Positive
Max Output Current :
500mA
Region Utilized :
Europe
Voltage - Input :
90V~264VAC
Height :
37.084mm
Max Power Dissipation :
6W
Voltage - Output 1 :
12V
Weight :
0.139lb 63.05g
Operating Temperature :
0°C~40°C
Form :
Wall Mount (Class II)
Size / Dimension :
2.95Lx1.38W x 1.46 H 75.0mmx35.0mmx55.0mm
Input Type :
Fixed Blade
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm