EP4SGX230KF40C2N
Mfr.Part #
EP4SGX230KF40C2N
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 744 I/O 1517FBGA
Stock
328
In Stock :
328
Surface Mount
Total RAM Bits :
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Number of Logic Elements/Cells :
228000
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
Series :
Stratix® IV GX
Number of LABs/CLBs :
9120
3 (168 Hours)
HTS Code :
Base Part Number :
EP4SGX230
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
RoHS Compliant
Number of I/O :
744
Number of Inputs :
744
Packaging :
Tray
Terminal Pitch :
1mm
Height Seated (Max) :
3.6mm
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
Width :
40mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Power Supplies :
0.91.2/31.52.5V
Length :
40mm