EP4CGX75DF27C7N
Mfr.Part #
EP4CGX75DF27C7N
Package / Case
672-BGA
Description
IC FPGA 310 I/O 672FBGA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Tray
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Clock Frequency :
472.5MHz
HTS Code :
Number of Outputs :
310
Number of Terminations :
672
Surface Mount :
yes
Number of LABs/CLBs :
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Total RAM Bits :
Number of I/O :
310
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Power Supplies :
1.21.2/3.32.5V
8 Weeks
JESD-30 Code :
S-PBGA-B672
Series :
Cyclone® IV GX
Voltage - Supply :
1.16V~1.24V
Supply Voltage :
1.2V
Number of Inputs :
Terminal Pitch :
1mm
Length :
27mm
Number of Logic Elements/Cells :
Height Seated (Max) :
2.4mm
Terminal Finish :
TIN SILVER COPPER
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Package / Case :
672-BGA
Width :
27mm