EP4CGX75CF23C8
Mfr.Part #
EP4CGX75CF23C8
Package / Case
484-BGA
Description
IC FPGA 290 I/O 484FBGA
3 (168 Hours)
Packaging :
Tray
Power Supplies :
1.21.2/3.32.5V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
23mm
Number of I/O :
290
Mounting Type :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e0
Base Part Number :
EP4CGX75
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Terminal Pitch :
1mm
Voltage - Supply :
1.16V~1.24V
Number of LABs/CLBs :
Package / Case :
484-BGA
Supply Voltage :
1.2V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
220
Width :
23mm
Total RAM Bits :
Number of Logic Elements/Cells :
Height Seated (Max) :
2.4mm
Number of Outputs :
290
Clock Frequency :
472.5MHz