EP4CGX75CF23C7
Mfr.Part #
EP4CGX75CF23C7
Package / Case
484-BGA
Description
IC FPGA 290 I/O 484FBGA
Stock
8
In Stock :
8
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
HTS Code :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Series :
Cyclone® IV GX
Number of I/O :
290
Number of Logic Elements/Cells :
73920
Supply Voltage :
1.2V
Length :
23mm
Terminal Form :
Ball
JESD-609 Code :
e1
Voltage - Supply :
1.16V~1.24V
Number of LABs/CLBs :
4620
Number of Inputs :
290
Package / Case :
484-BGA
Clock Frequency :
472.5MHz
Power Supplies :
1.21.2/3.32.5V
Terminal Pitch :
1mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Base Part Number :
EP4CGX75
Number of Terminations :
484
Width :
23mm
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
Height Seated (Max) :
2.4mm