EP4CGX50DF27C8
Mfr.Part #
EP4CGX50DF27C8
Package / Case
672-BGA
Description
IC FPGA 310 I/O 672FBGA
Stock
638
In Stock :
638
Number of Outputs :
310
Number of Logic Elements/Cells :
49888
Terminal Pitch :
1mm
Packaging :
Tray
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Peak Reflow Temperature (Cel) :
220
yes
HTS Code :
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
JESD-609 Code :
e0
Clock Frequency :
472.5MHz
Number of LABs/CLBs :
3118
JESD-30 Code :
S-PBGA-B672
Supply Voltage :
1.2V
Package / Case :
672-BGA
Number of Terminations :
672
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Width :
27mm
Length :
27mm
Base Part Number :
EP4CGX50
Total RAM Bits :
Terminal Finish :
TIN LEAD
Number of I/O :
310
Power Supplies :
1.21.2/3.32.5V
Terminal Position :
BOTTOM
Series :
Cyclone® IV GX
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Number of Inputs :
Voltage - Supply :
1.16V~1.24V
Height Seated (Max) :
2.4mm