EP4CE75F23I8LN
Mfr.Part #
EP4CE75F23I8LN
Package / Case
484-BGA
Description
IC FPGA 292 I/O 484FBGA
Stock
1
In Stock :
1
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Total RAM Bits :
Number of Outputs :
295
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
HTS Code :
Power Supplies :
11.2/3.32.5V
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Width :
23mm
Terminal Pitch :
1mm
Package / Case :
484-BGA
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Number of Logic Elements/Cells :
75408
Clock Frequency :
362MHz
Number of I/O :
292
Length :
23mm
Number of Inputs :
295
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Terminal Position :
BOTTOM
Surface Mount :
yes
Number of Terminations :
484
Height Seated (Max) :
2.4mm
Supply Voltage :
1V
RoHS Status :
RoHS Compliant
JESD-30 Code :
S-PBGA-B484
Number of LABs/CLBs :
4713
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Voltage - Supply :
0.97V~1.03V