EP4CE75F23I7
Mfr.Part #
EP4CE75F23I7
Package / Case
484-BGA
Description
IC FPGA 292 I/O 484FBGA
Cyclone® IV E
Packaging :
Tray
Number of Inputs :
295
JESD-609 Code :
e0
Number of LABs/CLBs :
Terminal Form :
Ball
Supply Voltage :
1.2V
Package / Case :
484-BGA
Voltage - Supply :
1.15V~1.25V
Length :
23mm
Width :
23mm
HTS Code :
Height Seated (Max) :
2.4mm
Terminal Pitch :
1mm
Number of Outputs :
295
Terminal Position :
BOTTOM
Qualification Status :
Not Qualified
Total RAM Bits :
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Number of Terminations :
484
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Number of I/O :
292
Peak Reflow Temperature (Cel) :
220
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Base Part Number :
EP4CE75
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ