EP4CE6F17I7
Mfr.Part #
EP4CE6F17I7
Package / Case
256-LBGA
Description
IC FPGA 179 I/O 256FBGA
Stock
3
In Stock :
3
Clock Frequency :
472.5MHz
JESD-30 Code :
S-PBGA-B256
JESD-609 Code :
e0
Total RAM Bits :
276480
HTS Code :
Power Supplies :
1.21.2/3.32.5V
Number of Logic Elements/Cells :
6272
Number of Inputs :
179
Terminal Form :
Ball
Qualification Status :
Not Qualified
Published :
Surface Mount :
yes
Length :
17mm
Height Seated (Max) :
1.55mm
Supply Voltage :
1.2V
Voltage - Supply :
1.15V~1.25V
Terminal Position :
BOTTOM
Width :
17mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Terminal Finish :
TIN LEAD
Number of CLBs :
392
Mounting Type :
Surface Mount
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Terminal Pitch :
1mm
Number of I/O :
179
Peak Reflow Temperature (Cel) :
220
Base Part Number :
EP4CE6
Number of Terminations :
256
Number of LABs/CLBs :
392
Package / Case :
256-LBGA
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ