EP4CE6F17A7N
Mfr.Part #
EP4CE6F17A7N
Package / Case
256-LBGA
Description
IC FPGA 179 I/O 256FBGA
Stock
10
In Stock :
10
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Number of CLBs :
392
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Number of Terminations :
256
Width :
17mm
Terminal Finish :
TIN SILVER COPPER
Voltage - Supply :
1.15V~1.25V
Supply Voltage :
1.2V
Number of LABs/CLBs :
392
JESD-609 Code :
e1
Clock Frequency :
472.5MHz
Number of Inputs :
179
HTS Code :
Surface Mount :
yes
Package / Case :
256-LBGA
Mounting Type :
Surface Mount
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Terminal Pitch :
1mm
Power Supplies :
1.21.2/3.32.5V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of I/O :
179
Terminal Form :
Ball
8 Weeks
Base Part Number :
EP4CE6
Operating Temperature :
-40°C~125°C TJ
Number of Outputs :
Packaging :
Tray
Height Seated (Max) :
1.55mm
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Length :
17mm