EP4CE55F23C8N
Mfr.Part #
EP4CE55F23C8N
Package / Case
484-BGA
Description
IC FPGA 324 I/O 484FBGA
Terminal Pitch :
1mm
Clock Frequency :
472.5MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Voltage - Supply :
1.15V~1.25V
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Series :
Cyclone® IV E
Packaging :
Tray
JESD-609 Code :
e1
Number of Logic Elements/Cells :
Number of Outputs :
327
Package / Case :
484-BGA
Surface Mount :
yes
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Supply Voltage :
1.2V
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Terminal Position :
BOTTOM
Number of Terminations :
484
Base Part Number :
EP4CE55
Mounting Type :
Surface Mount
Width :
23mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
2.4mm
Length :
23mm