EP4CE40F23C8LN
Mfr.Part #
EP4CE40F23C8LN
Package / Case
484-BGA
Description
IC FPGA 328 I/O 484FBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
JESD-609 Code :
e1
Height Seated (Max) :
2.4mm
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Package / Case :
484-BGA
Clock Frequency :
362MHz
Terminal Position :
BOTTOM
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Number of LABs/CLBs :
Published :
Number of Terminations :
484
Supply Voltage :
1V
Width :
23mm
Power Supplies :
11.2/3.32.5V
Length :
23mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
ECCN Code :
3A001.A.7.A
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Base Part Number :
EP4CE40
HTS Code :
Number of Inputs :
331
Terminal Pitch :
1mm
Number of I/O :
328
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Voltage - Supply :
0.97V~1.03V