EP4CE30F29C9LN
Mfr.Part #
EP4CE30F29C9LN
Package / Case
780-BGA
Description
IC FPGA 532 I/O 780FBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
HTS Code :
ECCN Code :
3A001.A.7.A
Number of I/O :
532
Number of Outputs :
535
Voltage - Supply :
0.97V~1.03V
JESD-30 Code :
S-PBGA-B780
Supply Voltage :
1V
Length :
29mm
Package / Case :
780-BGA
Peak Reflow Temperature (Cel) :
245
Number of Terminations :
780
Base Part Number :
EP4CE30
JESD-609 Code :
e1
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Height Seated (Max) :
2.4mm
Terminal Pitch :
1mm
Number of Inputs :
535
Width :
29mm
Clock Frequency :
265MHz
Total RAM Bits :
Power Supplies :
11.2/3.32.5V
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ