EP4CE30F29C9L
Mfr.Part #
EP4CE30F29C9L
Package / Case
780-BGA
Description
IC FPGA 532 I/O 780FBGA
Voltage - Supply :
0.97V~1.03V
Number of Terminations :
780
JESD-609 Code :
e1
Number of LABs/CLBs :
Base Part Number :
EP4CE30
Package / Case :
780-BGA
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Width :
29mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Number of Outputs :
535
Clock Frequency :
265MHz
JESD-30 Code :
S-PBGA-B780
Length :
29mm
Peak Reflow Temperature (Cel) :
245
Height Seated (Max) :
2.4mm
Supply Voltage :
1V
Power Supplies :
11.2/3.32.5V
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
ECCN Code :
3A001.A.7.A
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Terminal Pitch :
1mm