EP4CE30F23I8L
Mfr.Part #
EP4CE30F23I8L
Package / Case
484-BGA
Description
IC FPGA 328 I/O 484FBGA
Width :
23mm
Voltage - Supply :
0.97V~1.03V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
ECCN Code :
3A001.A.7.A
Length :
23mm
Number of Outputs :
331
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Base Part Number :
EP4CE30
Power Supplies :
11.2/3.32.5V
Supply Voltage :
1V
Clock Frequency :
362MHz
JESD-30 Code :
S-PBGA-B484
Terminal Pitch :
1mm
Number of Terminations :
484
Terminal Finish :
TIN LEAD
Number of I/O :
328
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Peak Reflow Temperature (Cel) :
220
JESD-609 Code :
e0
Number of Inputs :
331
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
484-BGA
Height Seated (Max) :
2.4mm