EP4CE22F17I8LN
Mfr.Part #
EP4CE22F17I8LN
Package / Case
256-LBGA
Description
IC FPGA 153 I/O 256FBGA
Stock
44
In Stock :
44
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Package / Case :
256-LBGA
Supply Voltage :
1V
Number of Logic Elements/Cells :
22320
Number of Inputs :
153
HTS Code :
Number of Terminations :
256
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Terminal Finish :
TIN SILVER COPPER
Number of Outputs :
153
Number of I/O :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Total RAM Bits :
608256
Height Seated (Max) :
1.55mm
JESD-30 Code :
S-PBGA-B256
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Width :
17mm
Length :
17mm
Power Supplies :
11.2/3.32.5V
Base Part Number :
EP4CE22
Clock Frequency :
362MHz