EP4CE22F17I8L
Mfr.Part #
EP4CE22F17I8L
Package / Case
256-LBGA
Description
IC FPGA 153 I/O 256FBGA
Height Seated (Max) :
1.55mm
Voltage - Supply :
0.97V~1.03V
Number of I/O :
153
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Number of Outputs :
153
Package / Case :
256-LBGA
Length :
17mm
Power Supplies :
11.2/3.32.5V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
JESD-30 Code :
S-PBGA-B256
Base Part Number :
EP4CE22
Number of Terminations :
256
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Width :
17mm
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Clock Frequency :
362MHz
Terminal Pitch :
1mm