EP4CE22F17C6N
Mfr.Part #
EP4CE22F17C6N
Package / Case
256-LBGA
Description
IC FPGA 153 I/O 256FBGA
Supply Voltage :
1.2V
Width :
17mm
Terminal Finish :
TIN SILVER COPPER
Clock Frequency :
472.5MHz
Number of Inputs :
153
JESD-609 Code :
e1
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Terminal Pitch :
1mm
Length :
17mm
Height Seated (Max) :
1.55mm
JESD-30 Code :
S-PBGA-B256
Total RAM Bits :
Number of I/O :
153
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Number of Terminations :
256
Number of Outputs :
Package / Case :
256-LBGA
Voltage - Supply :
1.15V~1.25V