EP4CE15F17C8N
Mfr.Part #
EP4CE15F17C8N
Package / Case
256-LBGA
Description
IC FPGA 165 I/O 256FBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
JESD-609 Code :
e1
JESD-30 Code :
S-PBGA-B256
Number of Outputs :
165
Length :
17mm
Supply Voltage :
1.2V
Published :
Base Part Number :
EP4CE15
Terminal Pitch :
1mm
Voltage - Supply :
1.15V~1.25V
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Number of Terminations :
256
Package / Case :
256-LBGA
Total RAM Bits :
Number of CLBs :
963
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Ball
Clock Frequency :
472.5MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Number of Inputs :
165
HTS Code :
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Number of I/O :
Height Seated (Max) :
1.55mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Terminal Finish :
TIN SILVER COPPER
Width :
17mm