EP2AGZ300HF40I4
Mfr.Part #
EP2AGZ300HF40I4
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 11920 I/O 1517FBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
HTS Code :
Clock Frequency :
500MHz
Series :
Arria II GZ
Terminal Pitch :
1mm
Width :
40mm
Length :
40mm
Height Seated (Max) :
3.5mm
Terminal Finish :
TIN SILVER COPPER
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Qualification Status :
Not Qualified
Number of Logic Elements/Cells :
Number of I/O :
734
Total RAM Bits :
ECCN Code :
3A001.A.7.A
Terminal Form :
Ball
Power Supplies :
0.91.2/3.31.52.5V
JESD-609 Code :
e1
Number of LABs/CLBs :
Mounting Type :
Supply Voltage :
0.9V
Packaging :
Tray
Number of Inputs :
734
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V