EP2AGX45DF25C4N
Mfr.Part #
EP2AGX45DF25C4N
Package / Case
572-BGA, FCBGA
Description
IC FPGA 252 I/O 572FBGA
Stock
1
In Stock :
1
Total RAM Bits :
Mounting Type :
Supply Voltage :
0.9V
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Height Seated (Max) :
2.2mm
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
Surface Mount :
yes
Number of LABs/CLBs :
1805
Number of Outputs :
252
Number of Inputs :
252
Terminal Pitch :
1mm
Width :
25mm
HTS Code :
Base Part Number :
EP2AGX45
Series :
Arria II GX
Number of Terminations :
572
Terminal Form :
Ball
JESD-609 Code :
e1
ECCN Code :
3A991
Qualification Status :
Not Qualified
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Number of I/O :
Package / Case :
572-BGA, FCBGA
JESD-30 Code :
S-PBGA-B572
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
Clock Frequency :
500MHz
Length :
25mm