EP20K100ETI144-3
Mfr.Part #
EP20K100ETI144-3
Package / Case
144-LQFP
Description
IC FPGA 92 I/O 144TQFP
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
1.6mm
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Power Supplies :
1.81.8/3.3V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Number of Terminations :
144
Series :
APEX-20K®
Length :
20mm
Number of I/O :
92
Supply Voltage :
2.5V
JESD-30 Code :
S-PQFP-G144
Terminal Pitch :
0.5mm
Number of Inputs :
84
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Reach Compliance Code :
Compliant
Terminal Form :
Gull wing
Output Function :
MACROCELL
Total RAM Bits :
Packaging :
Tray
Voltage - Supply :
1.71V~1.89V
Width :
20mm