EMRC12H2H-159.375M
Mfr.Part #
EMRC12H2H-159.375M
Package / Case
6-SMD, No Lead
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max) :
35mA
Ratings :
Current - Supply (Max) :
70mA
Frequency :
159.375 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Output :
LVPECL
Series :
EMRC12
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Voltage - Supply :
2.5V
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C