EM15TF-012-1
- Mfr.Part #
- EM15TF-012-1
- Manufacturer
- 3M
- Description
- RF ABSORB/SHD SHEET 4.921X4.921"
- Manufacturer :
- 3M
- Product Category :
- RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
- Shelf Life :
- 12 Months
- Shelf Life Start :
- Date of Manufacture
- Operating Temperature :
- -30°C~85°C
- Storage/Refrigeration Temperature :
- 70°F 21°C
- Factory Lead Time :
- 9 Weeks
- Type :
- Absorbing/Shielding Sheet
- Width :
- 4.921 125.00mm
- Length :
- 4.921 125.00mm
- Shape :
- Square
- Moisture Sensitivity Level (MSL) :
- Not Applicable
- Adhesive :
- Non-Conductive, Single Sided
- Thickness - Overall :
- 0.004 0.12mm
- Series :
- EM15TF
- Datasheets
- EM15TF-012-1
4.921 125.00mm EM15TF Absorbing/Shielding Sheet 0.004 0.12mm 4.921 125.00mm Square Non-Conductive, Single Sided -30°C~85°C 70°F 21°C