EM1081-120-0#
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
EM1081-120-0#
Manufacturer
Pomona Electronics
Description
TEST LEAD BANANA TO BANANA 120"
Stock
23
In Stock :
23
Manufacturer :
Pomona Electronics
Product Category :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Configuration :
Banana to Banana
Current Rating (Amps) :
5A
Voltage - Rated :
3000VAC DC 3kV
Wire Gauge :
20 AWG
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
1st Connector :
Miniature Banana Plug, Single, Stackable
Material - Insulation :
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Contents :
1 Lead, Black
2nd Connector :
Type :
Patch Cord
Stacking Method :
Front Stacking (Both Connectors)
Cable Length :
120.0 3048.00mm