ELF-23F012A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ELF-23F012A
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet
Download
Description
CMC 1.2A 2LN TH
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Common Mode Chokes
Mounting Type :
Through Hole
Series :
F
Size / Dimension :
0.945Lx0.906W 24.00mmx23.00mm
Pbfree Code :
yes
Additional Feature :
INDUCTANCE 3.5 MILLI HENRY
Height :
13.9954mm
Package / Case :
Vertical, 4 PC Pin
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Bulk
Max Operating Temperature :
115°C
JESD-609 Code :
e2
Terminal Finish :
Tin/Copper (Sn/Cu)
Current :
1.2A
Number of Lines :
2
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Inductance :
3.5 mH
DC Resistance (DCR) (Max) :
258mOhm Typ
Mount :
Through Hole
Lead Free :
Contains Lead
Reach Compliance Code :
Unknown
Min Operating Temperature :
-20°C
Datasheets
ELF-23F012A
Panasonic ELF-23F012A
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD